OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dzisiaj taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

  1. W ostatnią niedzielę do puszek jako pomoc kościołowi na świecie „Ad gentes” zebraliśmy 1120zł. Na Drodze Krzyżowej na kwiaty do grobu Pana Jezusa zebraliśmy 1500zł. Bóg zapłać.

 

  1. W I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 zakończone modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

 

  1. W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowują kandydaci do bierzmowania. Tradycyjnie na drodze krzyżowej będziemy zbierali ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

 

  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na różaniec za Ojczyznę prowadzony przez księdza na godz. 8.15. Różaniec będzie połączony z modlitwą wypominkową za naszych zmarłych. Czytamy wypominki roczne z ulic: Lipowa, Nadatki, Orzeszkowej, Pułaskiego, Sochackiego, Stawska, Tysiąclecia, Zaciszna, Asnyka, Hładuniaka. Msza Święta za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach o godz. 10.00.

 

  1. Pod chórem przy gazetach są baranki wielkanocne i świece symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzieło prowadzone przez Caritas wspiera najbiedniejszych. Jest to nasza jałmużna wielkopostna dla potrzebujących wsparcia. Baranki są po 10zł., duża świeca 20zł.

 

  1. Zapowiedzi przedślubne: 1. Damian Daniel Osiak i Justyna Anna Osiak z domu Wojdat oboje związani ze sobą cywilnie zamieszkali osiedle Stawy w Dęblinie z parafii Ryki – zapowiedź druga.

 

  1. Na potrzeby parafii wpłynęły ofiary: Krzysztof Karbowski 4200zł., 250 zł. bezimienna na konto, 50 zł. z ul. Okólnej na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.

 

  1. W nowym Echu Katolickim przeczytamy: Co to znaczy stawiać Boga na pierwszym miejscu? Żołnierz, patriota i człowiek wiary – czego nie wiemy o Rotmistrzu Pileckim. Zapraszamy do lektury.

 

  1. W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb śp. + Zbigniewa Filks z ul. Pułaskiego. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.